Niechirurgiczny lifting twarzy: techniki iniekcyjne i sprzętowe

„Moje lata są moim bogactwem", śpiewa znana piosenka. Z pewnością wiele kobiet chętnie by wymazało z twarzy ślady tego „bogactwa". Niech mądrość pozostanie w oczach i objawi się w mowie i czynach. Na zewnątrz każdy chciałby wyglądać o 10-15 lat młodziej.

Nie da się cofnąć czasu i jest on bezużyteczny. Dzięki osiągnięciom nowoczesnej kosmetologii możliwe jest przedłużenie zewnętrznej młodości. Im szybciej dziewczyny zaczną o tym myśleć, tym dłużej utrzyma się wynik. Wśród różnorodnych technik skupimy się na tych, które łączy termin „lifting niechirurgiczny".

Cechy starzenia się skóry twarzy

Nikt z nas nie może uciec przed starzeniem się. Choć jest to proces naturalny, samo uświadomienie sobie tego faktu nie sprawia, że jest to przyjemne. Wydaje się, że całkiem niedawno podziwialiśmy jasny rumieniec i delikatną, miękką, elastyczną skórę przed lustrem. A teraz jest matowa, blada i pomarszczona.

Dziewczęta zaczynają zauważać zmiany związane z wiekiem od 25 roku życia (jeśli dziedziczność nie jest bardzo dobra, to nawet wcześniej). Dlaczego to się dzieje?

  1. Komórki są aktualizowane wolniej, więc warstwa rogowa skóry staje się grubsza.

  2. Włókna kolagenowe i elastynowe, które wspierają szkielet naszej skóry, zmieniają się. Stają się cienkie, szorstkie, rozciągają się, pełnią swoją funkcję znacznie gorzej niż wcześniej.

  3. W ochronnej warstwie hydrolipidowej tworzą się luki. Z tego powodu naturalna wilgoć w skórze jest gorsza.

  4. Substancje niezbędne dla skóry (kolagen, kwas hialuronowy, lipidy) są produkowane wolniej, ale szybciej się zużywają.

  5. Osłabiają się funkcje ochronne skóry. W związku z tym trudniej jest jej radzić sobie z agresywnym wpływem środowiska zewnętrznego.

Kobieta zauważyła związane z wiekiem zmiany na skórze twarzy

Naruszenia wewnętrzne gromadzą się, w końcu wychodzą na zewnątrz i stają się oczywiste. Wyrażają je następujące cechy:

  • matowość skóry;

  • utrata gładkości i elastyczności;

  • pojawienie się pierwszych zmarszczek (z każdym dniem jest ich coraz więcej, pogłębiają się);

  • powstawanie cieni i worków pod oczami;

  • zmiana owalu twarzy;

  • występowanie drugiego podbródka.

Główne przyczyny starzenia

Kto lub co jest winne tych zmian?

  1. promienie słoneczne. Promieniowanie ultrafioletowe niszczy barierę ochronną skóry, przyczynia się do powstawania oparzeń, przebarwień i zmarszczek.

  2. Negatywne czynniki środowiskowe. Należą do nich: zanieczyszczone powietrze, kurz, zmiany temperatury, silne wiatry. Powodują uszkodzenia komórek, przyczyniają się do ich utleniania, osłabiają odporność skóry.

  3. Brak pielęgnacji skóry lub niewłaściwa pielęgnacja. Może to być za mało, za dużo lub po prostu źle. Odwodnienie, agresywne oczyszczanie – to z kolei negatywnie wpływa na stan skóry.

  4. Niewłaściwe odżywianie. Zarówno głód, jak i nadmierne odżywianie dużą ilością tłuszczów i węglowodanów ma negatywny wpływ na skórę. Zdrowa żywność przyczynia się do przedłużenia młodości.

  5. Zbyt aktywny lub nieaktywny tryb życia. Duże obciążenia na siłowni są tak samo szkodliwe jak siedzący tryb życia. Musisz znaleźć złoty środek.

  6. Brak snu.Zdrowy sen to klucz do świeżości i piękna skóry. Ciągły brak snu powoduje cienie pod oczami, matowienie i blaknięcie skóry, stają się one cieńsze, tworzą się na nich zmarszczki.

  7. Złe nawyki. Alkohol i palenie to pierwsze rzeczy, które należy wykluczyć z życia dla piękna skóry.

  8. Ekrany tabletów, laptopów i smartfonów. Uważa się, że promieniowanie z nich jest bardziej niebezpieczne niż ultrafiolet. Niszczy kolagen, przyczynia się do wzmożonej pigmentacji i pojawienia się zmarszczek.

Korzyści z nieoperacyjnego liftingu

Każdy wie, że chirurgia plastyczna twarzy to interwencja chirurgiczna w jej tkankę. Metoda ta ma na celu korygowanie defektów nie za pomocą konwencjonalnych zastrzyków, ale za pomocą skalpela. Nie każda kobieta jest na to gotowa. W końcu po zabiegu rany goją się długo i boleśnie, a efekt nie zawsze jest imponujący.

Przygotowanie do nieoperacyjnego zabiegu liftingu twarzy

Główna zaleta niechirurgicznego liftingu twarzy tkwi w samej zasadzie metody. Ta procedura jest terapeutycznym uszkodzeniem wewnętrznej i zewnętrznej warstwy skóry. Ale w przeciwieństwie do operacji, po takiej metodzie, włókna głównej tkanki łącznej (kolagen, elastyna i łańcuchy molekularne kwasu hialuronowego) ulegają regeneracji i nadal pełnią swoje funkcje. Do metod tych należą również: kremy, maski, żele, masażery.

Plusy:

  1. Dostępność.Większość osób może sobie pozwolić na lifting twarzy, z wyjątkiem tych, dla których jest to przeciwwskazane (w ciąży, w okresie laktacji, chorzy na raka, pacjenci z zaburzeniami krzepnięcia i nieleczone choroby zakaźne).

  2. Bezpieczeństwo.Minimalne prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych w porównaniu z chirurgią plastyczną. Jedynym problemem po zabiegu może być obrzęk okolicy, w której dokonano manipulacji oraz złuszczanie się skóry w okresie gojenia.

  3. Brak widocznych i niewidocznych efektów na twarzy.Po całkowitym wygojeniu nie pozostają żadne blizny ani blizny na ciele. Oprócz tego, że lifting nie pozostawia śladów, wpływa korzystnie na ukrwienie i zdrowie naczyń. Małe odpady są aktywnie wydalane z organizmu.

  4. Szybka akcja.Operacja wymaga długiej rehabilitacji. Lifting zapewnia szybkie rezultaty.

  5. Młodzież od wielu lat.Wysokiej jakości produkty mają długotrwały efekt, który utrzyma się przez wiele lat.

Metody wstrzykiwania liftingu twarzy

Za pomocą zastrzyków można zlikwidować nawet głębokie zmarszczki. Najpopularniejszymi zabiegami są: mezoterapia, biorewitalizacja, plazmolifting, iniekcje toksyny botulinowej.

Technika iniekcji odmładzania twarzy

Starzenie się skóry następuje, ponieważ kolagen i kwas hialuronowy są produkowane w mniejszych ilościach. Ten problem pojawia się wraz z wiekiem. Na twarzy objawia się to: zmianą koloru skóry, utratą elastyczności, plastyczności i pojawieniem się zmarszczek. Te problemy można przezwyciężyć za pomocą zastrzyków.

Z powodzeniem radzą sobie z takimi defektami estetycznymi skóry jak:

  • pojawienie się zmarszczek mimicznych;

  • zmiana owalu twarzy z powodu utraty elastyczności;

  • zmiana koloru;

  • suchość i łuszczenie;

  • nadmierna tłustość, która przynosi trądzik, zaskórniki itp.

Przeciwwskazania do iniekcji:

  • choroby przewlekłe w ostrej fazie;

  • ARI, SARS;

  • zaostrzenie opryszczki;

  • obecność blizn keloidowych;

  • stan gorączkowy;

  • onkologia;

  • słaba krzepliwość krwi;

  • cukrzyca insulinozależna;

  • indywidualna wrażliwość na składniki leku.

W czasie ciąży i laktacji takie zabiegi nie są zalecane.

Techniki związane z wstrzyknięciami przeprowadza się poprzez nakłucie skóry z wprowadzeniem leku do tkanek. Dlatego konieczne jest zapewnienie im odpowiedniego przygotowania.

Musisz postępować zgodnie z zaleceniami:

  • przestań pić alkohol i palić na 2-3 dni przed zabiegiem;

  • nie należy przyjmować leków powodujących rozszerzenie naczyń krwionośnych.

Czynności kosmetyczki przed zabiegiem:

  1. Oczyszczanie skóry z makijażu.

  2. Leczenie twarzy roztworem antyseptycznym.

  3. Znieczulenie pożądanych obszarów poprzez zastosowanie żelu na bazie środka znieczulającego.

Aby uzyskać jak najlepszy efekt, dostępne są dokładne instrukcje, co należy zrobić po zabiegu.

W ciągu 2 tygodni po wstrzyknięciu zabronione:

  • stosować kosmetyki dekoracyjne, a także maski i kremy, które nie zostały zatwierdzone przez specjalistę;

  • kąpać się w saunie lub wannie;

  • idź do solarium i opalaj się na słońcu;

  • pić alkohol.

W miejscu wkłucia w ciągu 1-3 dni mogą pojawić się siniaki, pieczęcie, ból przy dotyku i uciskaniu, lekki obrzęk.

Wszelkie objawy należy zgłaszać kosmetyczce.

Wypełniacze

Wprowadzenie wypełniaczy w skórę twarzy – metoda iniekcyjna dokręcania

Dzięki wypełniaczom możliwe jest przeprowadzenie nieoperacyjnego liftingu, korekta jego owalu, pozbycie się głębokich zmarszczek i bruzd, dodanie objętości kościom policzkowym i nosowi.

Preparaty mają żelową konsystencję. Efekt porównywalny do chirurgii plastycznej. Najważniejszym plusem jest to, że nie wpływają na mimikę twarzy.

Główne składniki wypełniaczy:

  • oczyszczony silikon (szkodliwy z dużą liczbą skutków ubocznych, zakazany w Europie i USA);

  • kolagen pochodzenia zwierzęcego lub oczyszczony ludzki;

  • Kwas hialuronowy.

Ostatnio pojawiła się technologia wstrzykiwania własnego tłuszczu pacjenta jako wypełniacza, ale jest to bardzo skomplikowana. Podczas liposukcji tłuszcz jest przyjmowany w wystarczających ilościach. Następnie materiał jest przetwarzany w kilku etapach i rozprowadzany pod skórą twarzy. Jest drogi, ale warto. Taki lek nie powoduje skutków ubocznych, a efekt wystarcza na sześć miesięcy lub dłużej.

Efekt wypełniaczy utrzymuje się 6-12 miesięcy. Zaleca się stosować u kobiet w wieku 35-50 lat.

Toksyna botulinowa

Preparaty z tym składnikiem doskonale radzą sobie ze zmarszczkami. Wpływają na zakończenia nerwowe mięśni, blokują je, a tkanki rozluźniają się. W efekcie skóra twarzy jest wygładzona. Wynik tej procedury trwa 6-12 miesięcy. Następnie musisz powtórzyć sesję.

Efekt będzie widoczny z czasem, w ciągu 2 tygodni po wstrzyknięciu toksyny botulinowej.

Podczas zabiegu zabrania się:

  • pochylać się przez kilka godzin po wstrzyknięciu;

  • dotknąć miejsc nakłucia na skórze;

  • brać antybiotyki i pić alkohol przez 2 tygodnie.

Pierwszego dnia musisz obserwować aktywność mimiki.

Takie zastrzyki polecane są kobietom po 30 roku życia.

Biorewitalizacja

To wprowadzenie w głębokie warstwy skóry preparatów na bazie kwasu hialuronowego. Dodatkowo do iniekcji można dodać peptydy, ekstrakty roślinne itp. (według uznania specjalisty).

Biorewitalizacja pomaga zregenerować skórę, uzupełnić witaminy, dogłębnie nawilżyć i pobudzić produkcję kolagenu i elastyny przez tkanki organizmu.

Ta procedura składa się z serii zastrzyków. Obejmuje 3 zabiegi, przerwa między nimi wynosi 2-3 tygodnie.

Efekt zależy od wieku i indywidualnych cech organizmu. Komuś wystarczy jedna sesja, ale komuś potrzeba trochę czasu, aby komórki obudziły się i dalej działały.

Im więcej zmian związanych z wiekiem ma kobieta, tym wyraźniejszy będzie wynik. Kilka dni po zabiegu komórki zaczną produkować kolagen, a zmarszczki zaczną się wygładzać. Po kilku tygodniach niedoskonałości skóry znikną całkowicie.

Nie będzie czegoś takiego, że obudzisz się następnego dnia, a zmarszczki znikną. Ten proces trwa co najmniej tydzień. Jednak już po pierwszej sesji zobaczysz odświeżoną i młodszą twarz.

Biorewitalizacja przyczynia się do:

  • pozbycie się obrzęków;

  • redukcja cieni pod oczami;

  • wygładzenie zmarszczek;

  • rozjaśniająca pigmentacja;

  • powrót zdrowej cery;

  • wygładzenie skóry.

Zastrzyki działają stopniowo przez 3-4 tygodnie, efekt utrzymuje się do 6 miesięcy.

Wtedy wystarczy przeprowadzić zabieg co 2-3 miesiące. Konieczne jest monitorowanie częstotliwości powtórzeń nie tylko według przedziału czasowego, ale także według stanu skóry. Biorewitalizacja jest przepisywana przez specjalistę dla dziewcząt w wieku 25 lat.

Mezoterapia

Zabieg mezoterapii odmładzania skóry twarzy koktajlem witaminowym

To kolejny rodzaj pielęgnacji skóry metodą wstrzykiwania. Dzieje się to w następujący sposób: mezo-koktajle, składające się z zestawu witamin, wstrzykuje się w głębokie warstwy skóry strzykawką z cienką igłą. Odżywiają, nawilżają i tonizują skórę, pozwalają pozbyć się śladów zmęczenia, przywracają elastyczność i normalną produkcję sebum.

Sesję mezoterapii można wykonać w domu. Do zabiegu potrzebny będzie mezoskuter, środek antyseptyczny, żel znieczulający i mezo-koktajl. Można to kupić w aptece.

Ta procedura trwa 4-6 sesji z przerwami na 2-3 tygodnie. Można go przeprowadzać od najmłodszych lat, od 20 lat.

Plazmolifting

Podczas tej procedury wstrzykuje się osocze bogatopłytkowe. Substancja czynna pobierana jest z własnej krwi pacjenta. Dlatego jest natywny dla organizmu i prawie nie ma ryzyka odrzucenia. Prawie nigdy nie ma skutków ubocznych.

Podczas plazmoliftingu w niektórych obszarach twarzy wykonuje się płytkie (do 3 mm) nakłucia, przez które powstały lek wstrzykuje się pod skórę. Dzięki temu zauważalnie zwiększa się elastyczność skóry, drobne zmarszczki są wygładzone, a cera zregenerowana.

Ta procedura odbywa się w kilku etapach:

  • Pacjent przygotowuje się w domu.

  • Krew pobierana jest następnie przygotowywana w specjalnej wirówce (w tym momencie uwalniane jest osocze, które następnie jest wzbogacane masą płytkową).

  • Powstała substancja jest wstrzykiwana w obszary skóry, w których występuje problem.

Najważniejszym etapem plazmoliftingu jest przygotowanie, nie można go przegapić. Ostateczny wynik zależy od tego, jak wysokiej jakości będzie preparat.

Na kilka dni przed zabiegiem należy dostosować dietę. Wyklucz tłuste, smażone, słone, pikantne. Nie pij alkoholu. Substancje wchodzące w skład alkoholu niekorzystnie wpływają na jakość krwi, zmieniając jej skład.

Musisz wypić wymaganą ilość płynów, spożywać co najmniej 2 litry dziennie. Ważne jest, aby była to czysta woda pitna.

Pielęgnacja skóry się nie zmienia. Ale na kilka dni przed plazmoliftingiem lepiej nie robić agresywnego oczyszczania, masek, głębokiego peelingu.

Ta metoda odmładzania przeprowadzana jest tylko w klinice. Ponieważ dobrze wykonana procedura wymaga specjalnego sprzętu i wykwalifikowanych specjalistów.

Na początek pobierana jest krew żylna pacjenta (przypomina to zwykłe badanie krwi z żyły). Po umieszczeniu w wirówce uwalnia się w niej osocze.

Następnie skórę twarzy traktuje się środkiem antyseptycznym, aby zapobiec ryzyku infekcji. Ta technika jest mało inwazyjna, ale skóra i tkanki miękkie są nadal lekko uszkodzone. To jednak wystarczy, aby bakterie dostały się do organizmu.

Potem przychodzi etap wtrysku. Liczba i miejsce wstrzyknięć mogą się różnić. Zabieg jest bolesny i trwa około pół godziny. Na koniec pacjent musi trochę odpocząć, potem może wrócić do domu.

Aby uzyskać jak największą skuteczność plazmoliftingu należy przestrzegać następujących zaleceń:

  • Weź krew na pusty żołądek.

  • W przeddzień zabiegu nie można się przejadać. Lepiej zjeść obiad z lekkostrawnymi pokarmami, nie można w ogóle nic jeść.

  • Po zabiegu pacjent potrzebuje kilku dni na powrót do zdrowia (zwykle 3-5 dni). W tym czasie należy w jak największym stopniu chronić skórę przed promieniowaniem UV, a także ekstremalnymi temperaturami.

  • Przez kilka dni podczas rehabilitacji nie używaj kosmetyków dekoracyjnych.

  • Powtarzaj sesje co 2 tygodnie (w sumie 5-6 zabiegów).

Modernizacja sprzętu

Aby przywrócić skórze młodość, nie jest konieczne przekłuwanie serii zastrzyków. Bezoperacyjny lifting twarzy można osiągnąć za pomocą specjalnych urządzeń. Zabiegi te absolutnie nie powodują bólu, a skóra szybko się po nich regeneruje.

Sprzętowy lifting twarzy w celu skutecznej regeneracji skóry

Kosmetologia sprzętowa ma na celu odmłodzenie i regenerację. Manipulacje przeprowadzane są przy pomocy specjalnego sprzętu. Zalety tej metody:

  • wysoka wydajność;

  • działanie nie tylko na powierzchniowe warstwy skóry, ale także na głębokie struktury, tkankę podskórną;

  • podczas zabiegu prawie nie ma bólu lub jest bardzo mało;

  • pozytywne zmiany pojawiają się niemal natychmiast;

  • wszechstronność - pozwala rozwiązać wiele problemów ze skórą twarzy i ciała;

  • brak potrzeby długotrwałej rehabilitacji (w porównaniu z interwencjami chirurgicznymi).

Głównymi wadami są skutki uboczne (częściej nie powodują silnego dyskomfortu: łuszczenie się, obrzęk, zaczerwienienie), a także konieczność krótkiego okresu regeneracji lub przestrzegania określonych zaleceń. Ponadto istnieje duże prawdopodobieństwo, że trafisz nie do profesjonalisty, ale do niedoświadczonego lub nawet niewykwalifikowanego specjalisty. Procedura w tym przypadku może prowadzić do komplikacji.

Techniki podnoszenia są skuteczne w przypadku:

  • spadek napięcia, matowość, więdnięcie skóry;

  • powstawanie drobnych zmarszczek;

  • nierówna tekstura skóry;

  • mocno zaznaczone zmarszczki lub fałdy mimiczne, bruzdy pionowe;

  • siniaki lub worki pod oczami;

  • brylach;

  • drugi podbródek;

  • rozszerzone pory, trądzik, potrądzik;

  • trądzik różowaty;

  • obecność blizn, blizn, rozstępów;

  • piegi lub przebarwienia związane z wiekiem.

Głównym zadaniem liftingu sprzętowego jest regeneracja skóry. Sprawia, że jest świeższy i jędrniejszy. Już po 25 latach możliwe jest przeprowadzenie zabiegów profilaktycznych, które utrzymają prawidłowy stan skóry.

Mimo swojej skuteczności intensywny wpływ technik sprzętowych ma przeciwwskazania: ciąża, karmienie piersią, poważne zaburzenia neurologiczne lub psychiczne, obecność przewlekłych patologii, obecność ciał obcych w ciele, choroby krwi, choroby autoimmunologiczne, procesy zakaźne i onkologiczne.

Obecnie istnieje wiele rodzajów sprzętowych zabiegów kosmetycznych i ich opcji. Rozważ najbardziej skuteczne i bezpieczne, według kosmetologów.

podnoszenie RF

Najpopularniejsza procedura. Odbywa się to w następujący sposób: silne impulsy fal radiowych, które są emitowane przez specjalne urządzenie, działają na struktury skóry. W efekcie dochodzi do aktywacji procesu metabolicznego, niszczenia komórek tłuszczowych, stymulacji fibroblastów (komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu).

Aparat jest zaprojektowany w taki sposób, aby można było regulować natężenie emisji radiowej. Dzięki temu metodę można stosować na różne obszary twarzy, dekoltu, szyi, klatki piersiowej. Zasadniczo, aby osiągnąć pożądany rezultat, potrzeba 5-8 sesji, częstotliwość dla każdego pacjenta jest inna, w zależności od cech organizmu.

Ważną zaletą frakcyjnego liftingu RF jest całkowity brak okresu rekonwalescencji, niewielkie skutki uboczne (suchość skóry). Główną wadą jest to, że nie nadaje się dla pacjentów po 45 latach.

Modernizacja sprzętu mikroprądowego

Zabieg odmładzania skóry impulsami prądu o niskiej częstotliwości

Podczas tej procedury urządzenie działa na obszarach problematycznych ze słabymi impulsami prądu o niskiej częstotliwości. Pobudza to naturalny potencjał starych lub osłabionych komórek powierzchownych i głębokich warstw skóry, sprzyja ich regeneracji, oddziałując jednocześnie na naczynia twarzy i struktury mięśniowe. Sesja trwa 20-30 minut. Podczas zabiegu specjalista płynnie przesuwa specjalny aplikator wzdłuż linii masażu, w kierunku od środka twarzy do jej obwodu.

Główną zaletą jest szybki lifting. Ale do odmłodzenia nie zawsze wystarczy jedna sesja. Po pierwszych zabiegach efekt utrzyma się 2 dni. Długoterminowy wynik można osiągnąć dzięki kursowi fizjoterapii, składa się on z 7-10 sesji.

Krioterapia

Metoda ta polega na oddziaływaniu na skórę niskich temperatur, co powoduje naturalną reakcję skóry. Naczynia zwężają się ostro, a następnie rozszerzają, dzięki czemu krew zaczyna aktywnie krążyć, nasycać się tlenem, a procesy metaboliczne przyspieszają.

Krioterapia pomaga nie tylko poprawić koloryt i elastyczność skóry, usunąć zmarszczki na twarzy, szyi i dekolcie, ale także w walce z:

  • nadmierna tłusta skóra;

  • trądzik, potrądzikowy;

  • trądzik;

  • plamy starcze;

  • brodawki;

  • blizny.

W wielu salonach zabieg przeprowadza się za pomocą krio-sprayer'a, który schładza skórę do -180 °C. Ale najnowocześniejsze i najskuteczniejsze jest zastosowanie krioelektroforezy (podskórne wstrzykiwanie zamrożonych preparatów pod wpływem pulsującego prądu). Aby uzyskać najlepsze wyniki, potrzeba 9-12 sesji.

Fotoodmładzanie

Ta metoda jest wykonywana z łagodnym efektem, nie uszkadza skóry, po niej nie ma śladów jakiejkolwiek interwencji. Fotoodmładzanie to leczenie obszarów problemowych specjalnym aplikatorem, który emituje silne błyski światła. Wnikają wystarczająco głęboko (do 3 cm), przyczyniają się do delikatnego ogrzewania głębokich struktur oraz aktywują produkcję kolagenu i elastyny.

W wyniku kursu następują następujące zmiany:

  • wyrównany ton twarzy;

  • pory są zwężone;

  • kontury są zaostrzone;

  • głębokie zmarszczki, fałdy znikają lub zmniejszają się;

  • objawy trądziku różowatego stają się mniej.

Negatywne aspekty fotoodmładzania:

  • brak szybkiego rezultatu (pierwsze zmiany zaczynają się po 1, 5 miesiąca);

  • niska wydajność po 55 latach;

  • wysoka cena;

  • sezonowość (lepiej nie przeprowadzać tej procedury latem).

Odmładzanie laserowe

Zabieg ten opiera się na jednoczesnym oddziaływaniu na głębokie i powierzchowne warstwy skóry. Wady znajdujące się na powierzchni są korygowane wiązką laserową. Wnika głęboko i stymuluje wewnętrzne samoleczenie, a także syntezę użytecznych składników. Rezultatem jest naturalna odnowa i odmłodzenie powierzchni skóry.

Masaż LPG

Skuteczna technika walki z pierwszymi oznakami starzenia, powierzchownymi zmarszczkami. Ta procedura jest skuteczna dzięki jednoczesnej pracy specjalnych rolek i podciśnienia. Co pomaga wpływać na tkankę tłuszczową podskórną, stymuluje produkcję kolagenu. Dodatkowym plusem masażu LPG jest to, że nie wymaga okresu rekonwalescencji i prawie nigdy nie ma skutków ubocznych. Pełny kurs to 10-15 sesji.

Odmłodzenie ELOS

Podczas tego zabiegu wykorzystywany jest kompleks energii optycznej i laserowej. Sesja takiego odmładzania polega na podgrzaniu warstw podskórnych do wysokiej temperatury. Stymuluje to syntezę włókien, które pełnią funkcję wspierającą zdrowie i młodość skóry. ELOS-odmładzanie pomaga w walce z przebarwieniami, trądzikiem różowatym, wyrównuje ukojenie skóry, koryguje zmarszczki o różnym nasileniu.

Podnoszenie ultradźwiękowe

Jest to efekt falowego impulsu akustycznego na powierzchowne i głębokie struktury podskórne pod stałą kontrolą ultradźwięków na monitorze. Podczas zabiegu integralność skóry nie zostaje naruszona, nie jest potrzebny okres rekonwalescencji i specjalne leczenie skóry. Technika ta to niechirurgiczny lifting twarzy, doskonale radzi sobie z obwisłymi, opadającymi powiekami, podwójnym podbródkiem, policzkami, głębokimi zmarszczkami, bruzdami. Jedynym minusem jest to, że konieczne jest znieczulenie okolicy przed rozpoczęciem sesji.

Lifting SMAS (ultradźwięki)

Jest to nieinwazyjny (wykonywany bez operacji lub zastrzyków) pojedynczy niechirurgiczny lifting twarzy.

SMAS (z angielskiego Superficial Musculo-Aponeurotic System) to mięśniowo-rozcięgnowa warstwa tkanek twarzy, która składa się z włókien mięśniowych, kolagenu i elastyny.

Dzięki temu zabiegowi ultradźwięki oddziałują na głębokie warstwy skóry, a nie na jej powierzchnię, jak to ma miejsce w przypadku innych zabiegów kosmetycznych. Fala ultradźwiękowa wnika na głębokość około 4, 5 mm. W efekcie następuje aktywacja syntezy nowych włókien kolagenowych i elastynowych oraz rozpoczynają się procesy odbudowy skóry.

Dodatkowym efektem jest działanie lipolityczne, czyli kawitacja ultradźwiękowa (niszczenie komórek tłuszczowych). Innymi słowy, lifting SMAS pomaga usunąć zbędny tłuszcz, który znajduje się w okolicy podbródka i owalu twarzy.

Ultradźwiękowy lifting SMAS do niechirurgicznego liftingu twarzy

Która z metod jest najskuteczniejsza w niechirurgicznym liftingu owalu twarzy i szyi? Aby odpowiedzieć na to pytanie, musisz określić swoje osobiste życzenia i preferencje. Aby wybrać najbardziej odpowiednią technikę, musisz wiedzieć na pewno, jaki efekt chciałbyś zobaczyć. Przed podjęciem decyzji skonsultuj się z kosmetyczką, pomoże Ci wybrać to, czego potrzebujesz.