Zmarszczki i inne zaburzenia skóry powstają na skutek działania wielu czynników, w tym także psychologicznych – stresu, lęku, depresji.
Ważny jest także problem środowiskowy – brudna atmosfera megamiast, zmiany klimatyczne, nagłe zmiany wilgotności i temperatury powietrza.
Często skóra starzeje się przedwcześnie z powodu źle dobranych lub niskiej jakości kosmetyków dekoracyjnych lub zbyt aktywnej mimiki.
Ekstrakty ziołowe są bardzo szeroko stosowane w kosmetyce. A są jeszcze bardziej przydatne w czystej postaci.
Zioła najlepiej dbają o piękno, młodość i zdrowie skóry, a my chętnie z nich skorzystamy.
Zioła na twarz przeciw zmarszczkom - korzyści
Istnieje wiele ziół, które pomagają przywrócić napięcie skóry i sprawić, że będzie ona młodsza. Aby jednak uzyskać pożądany efekt odmładzający, zalecamy stosowanie następujących roślin leczniczych:
- Aloes – nawilża i odmładza skórę
- Nagietek - nawilża, dezynfekuje, łagodzi i wygładza zmarszczki
- Pokrzywa - pomaga przyspieszyć procesy metaboliczne w tkankach i przywraca elastyczność skóry
- Lawenda - odświeża, łagodzi i przywraca koloryt skórze
- Podbiał - wygładza, nawilża i sprawia, że skóra staje się aksamitna w dotyku
- Pietruszka - wygładza zmarszczki, nawilża, odżywia i wybiela skórę, czyniąc ją młodą i sprawną
- Mięta - odświeża i uelastycznia starzejącą się skórę
- Mniszek lekarski – pomaga pozbyć się przebarwień
- Rozmaryn - ma właściwości wygładzające, dobrze napina i odmładza skórę
- Rumianek - regeneruje skórę, zatrzymuje jej więdnięcie, zapobiega powstawaniu zmarszczek
- Jarzębina - oczyszcza skórę, wygładza zmarszczki i działa jako lekki antyoksydant
- Tymianek – skutecznie nawilża suchą skórę, zapobiegając tym samym powstawaniu zmarszczek
- Szałwia – stosowana jako naturalny środek liftingujący
- Skrzyp - usuwa zwiotczenie skóry, pomaga przy tłustej i problematycznej skórze twarzy
Przepisy na maseczki przeciwzmarszczkowe
Zmarszczki można usunąć za pomocą masek na twarz wykonanych z ziół leczniczych. Używaj ziół zarówno świeżych, jak i suszonych.
Przeciwzmarszczkowa maska pod oczy
Ziołowa maska z suszonych kwiatów babki lancetowatej, mięty i rumianku pomoże usunąć zmarszczki pod oczami. Zioła posiekać i wymieszać, brać po 1 łyżce, zalać szklanką wrzącej wody i gotować na małym ogniu przez 10-15 minut. Następnie odcedź wodę, do miazgi ziołowej dodaj 1 łyżeczkę skrobi ziemniaczanej i dobrze wymieszaj. Przed nałożeniem maski na twarz należy nasmarować ją odżywczym kremem. Pozostaw na 20 minut, następnie spłucz wodą o temperaturze pokojowej.
Maska do blaknącej i starzejącej się skóry
Maska z liści szałwii, dziurawca, rumianku i lipy pomaga usunąć zmarszczki z blaknącej i starzejącej się skóry. Odmierzaj suche składniki w równych proporcjach – po jednej łyżeczce na raz. Zmiel je dokładnie na mąkę za pomocą młynka do kawy. Zalej go wrzącą wodą. Następnie dodaj łyżkę kwaśnej śmietany i łyżeczkę oleju roślinnego. Nałóż maskę i po 20 minutach spłucz wodą o temperaturze pokojowej.
Mięta, babka, rumianek
Świetnie pomaga maska z suszonych ziół mięty, babki lancetowatej i kwiatów rumianku. Należy je wymieszać w równych częściach, zmiażdżyć i gotować przez dziesięć minut na małym ogniu. Następnie wszystko odcedź i do wody dodaj skrobię ziemniaczaną. Przed nałożeniem tej maski na twarz należy ją nasmarować odżywczym kremem. Pozostaw maskę na dwadzieścia minut.
Maska z nagietka
Zmarszczki na twarzy możesz usunąć za pomocą nagietka lekarskiego: 1 łyżkę tego ziela zalej 1 szklanką wrzącej wody i odstaw na 30 minut. Powstałym naparem namoczyć gazik i nałożyć na twarz. Gdy serwetka zacznie wysychać, wyjmij ją i umyj ciepłą wodą.
Kolejny ludowy przepis na odżywczo-wygładzającą maskę dla starzejącej się skóry
Drobno posiekaj i wymieszaj łyżeczkę kwiatów rumianku leczniczego, łyżkę świeżych liści brzozy, łyżeczkę igieł sosnowych. Rozdrobnioną masę zalać przegotowaną wodą tak, aby powstała pasta. Dodać jedno żółtko i łyżkę twarogu. Wszystkie składniki rozgnieć i nałóż na skórę twarzy na 25 minut. Spłucz ciepłą wodą.
Ludowy przepis na ziołowy balsam przeciw zmarszczkom
Do 1 szklanki białego wytrawnego wina wsyp 1 łyżkę suszonych kwiatów rumianku i odstaw na 2 tygodnie. Przecieraj starzejącą się skórę tym balsamem rano i wieczorem, po przetarciu nałóż na twarz krem odżywczy.
Zioła od dawna uważane są za skuteczny środek ludowy na zmarszczki. Ważne jest tylko, aby korzystać z tych przepisów nie okazjonalnie, ale stale lub w powtarzalnych kursach, a wtedy proste, ale bardzo skuteczne przepisy pomogą Ci wygładzić zmiany związane z wiekiem, a głębokie zmarszczki nie pojawią się przez bardzo długi czas.
Współczesna kosmetologia oferuje ogromną liczbę produktów pielęgnacyjnych, które mają sprawić, że będziemy piękni. Cóż, jeśli jesteś fanem pielęgnacji naturalnymi środkami, dowiedz się, które zioła są przydatne dla suchej, tłustej, problematycznej skóry twarzy i ciała, za pomocą jakich roślin leczniczych możesz uchronić się przed podrażnieniami i alergiami, a także jak odmłodzić skórę twarzy. Ale najpierw ogólne zalecenia dotyczące stosowania roślin leczniczych w opiece.
Zasady i metody stosowania dobroczynnych ziół w pielęgnacji skóry twarzy w kosmetologii
Pamiętaj, że rośliny lecznicze nie zastąpią właściwej pielęgnacji Twojej skóry, dlatego stosuj je w swojej pielęgnacji jako produkt dodatkowy. Przy ich prawidłowym i ciągłym stosowaniu z pewnością osiągniesz zamierzony efekt.
Przed użyciem ziół upewnij się, że nie jesteś uczulony na konkretną roślinę. Aby to zrobić, najpierw wypróbuj ich działanie na niewielkim obszarze skóry, a jeśli wszystko będzie w porządku, możesz bezpiecznie użyć go do samodzielnej pielęgnacji.
Gdzie można kupić niezbędne surowce? Można to oczywiście zrobić w aptece. Cóż, jeśli masz możliwość zebrania niezbędnych ziół własnymi rękami w sezonie (należy to robić w miejscach przyjaznych dla środowiska, z dala od autostrad i stref przemysłowych), to będzie to jeszcze lepsza opcja.
Po zakupie zioła należy uważnie zapoznać się z instrukcją jego przygotowania i stosowania, gdyż niektóre rośliny wymagają zaparzenia i sporządzenia naparu, inne zaś zagotowania i użycia wywaru. Przed gotowaniem zmiel surowce: w ten sposób zaparzy się szybciej i lepiej, dostarczając Twojej skórze maksimum korzystnych substancji.
Użyj świeżych ziół natychmiast lub możesz zaopatrzyć się w nie do wykorzystania w przyszłości, dobrze je susząc, a następnie używając w postaci suszu.
Rośliny można wykorzystać w pielęgnacji na kilka sposobów:
- używaj kostek lodu z wywarów ziołowych (w ten sposób szybko pozbędziesz się ich w domu);
- przemyć ich wywarem lub naparem;
- dodawać wywary do masek i kremów;
- w postaci łaźni parowych na twarz (zrób to przed rozpoczęciem zabiegu);
- dla ciała - kąp się z wywarami i naparami;
- w postaci kompresów.
Pamiętaj, że okłady muszą być ciepłe. W tym celu należy namoczyć serwetkę lub ręcznik w ciepłym bulionie i na chwilę nałożyć go na twarz.
Częstotliwość stosowania ziołowych okładów i maseczek zależy od rodzaju skóry: jeśli jest problematyczna lub tłusta, można to robić dwa razy w tygodniu, a jeśli masz typ suchy, stosuj je raz na siedem do dziesięciu dni.
Zioła dla skóry tłustej, mieszanej i problematycznej
W przyrodzie występuje wiele roślin, które od dawna stosowane są w medycynie ludowej do pielęgnacji skóry tłustej lub mieszanej, skłonnej do różnego rodzaju problemów, takich jak trądzik, zaskórniki czy stany zapalne. Tutaj jest kilka z nich:
- : od dawna stosowany w kosmetyce ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne, skutecznie zwalcza trądzik i trądzik;
- aloes: doskonale dezynfekuje, zwęża pory i zapobiega pojawianiu się wysypek;
- nagietek: doskonały środek na zwalczanie stanów zapalnych i wysypek;
- pietruszka: wybiela twarz i zmniejsza tłustość;
- babka lancetowata: wysusza wysypki i zapobiega ich pojawianiu się;
- lipa: ma dobre właściwości oczyszczające, zmniejsza tłusty połysk.
Zioła na młodą skórę twarzy
Jeśli masz starzejącą się skórę, koniecznie zastosuj w swojej pielęgnacji produkty, które zapobiegną pojawianiu się zmarszczek, zwiększą napięcie skóry i eliminują zmiany związane z wiekiem w postaci plam starczych i innych objawów. Zioła mają następujące właściwości:
- mniszek lekarski: skuteczny w walce z plamami starczymi;
- szałwia: działa ściągająco, spłyca zmarszczki;
- rumianek: spowalnia proces starzenia, przeciwdziała blaknięciu.
Cóż, teraz już wiesz, które zioła korzystnie wpływają na skórę twarzy i ciała, w zależności od jej rodzaju. Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci zachować urodę i zadbany wygląd.
Jakie są najskuteczniejsze zioła na twarz? Krótki, ale kompleksowy przegląd roślin leczniczych pozwoli wybrać dokładnie tę, która szybko i skutecznie poradzi sobie z powstałym problemem. Wskazania do ich domowego stosowania, zasady stosowania i najskuteczniejsze przepisy znajdziesz tutaj.
Zioła lecznicze to duża grupa roślin, których części wykorzystywane są jako surowiec do celów profilaktycznych i leczniczych w medycynie i kosmetologii. Można je z nich zrobićwspaniałe maseczki do skóry twarzy, które mogą rozwiązać różnorodne problemy - od wygładzenia zmarszczek po eliminację najbardziej zaognionego trądziku. Trzeba tylko wiedzieć, jak prawidłowo stosować zioła do twarzy i jakie specyficzne właściwości ma każde z nich. Jednocześnie wcale nie trzeba wiedzieć, jak prawidłowo zbierać, przechowywać i suszyć rośliny lecznicze, ponieważ w aptekach sprzedawane są preparaty gotowe do użycia.
Przegląd ziół na skórę twarzy
Istnieje ogromna różnorodność ziół leczniczych do twarzy i bardzo trudno jest je zrozumieć. Aby nie zagubić się w tej różnorodności, wystarczy określić, jakiego problemu najbardziej chcesz się pozbyć. Może to być trądzik, zmarszczki, podwójny podbródek, skóra sucha lub tłusta. Aby wyeliminować nieszczęście zakłócające Twoje życie, musisz wybrać same zioła.
- Aloes- na trądzik i dla.
- Lepiężnik- kontrola gruczołów łojowych.
- Nieśmiertelnik- przeciw różnym typom stanów zapalnych twarzy.
- Brzozowy- dla skóry tłustej.
- Dąb- eliminuje tłusty połysk z twarzy.
- Oregano- do nawilżania.
- Dziurawiec- ma właściwości przeciwzapalne, przydatne przy trądziku i trądziku.
- Nagietek- nieoceniony przy procesach zapalnych, wysypkach, łagodzi podrażnioną skórę, nawilża.
- Pokrzywa- jeden z najlepszych produktów do pielęgnacji skóry tłustej o właściwościach oczyszczających.
- Lawenda- działa uspokajająco na podrażnioną, zmęczoną skórę.
- Lipa- przeciw tłustemu połyskowi na skórze.
- Łopian(korzeń) - przydatny dla skóry tłustej.
- Podbiał- nadaje skórze gładkość i jedwabistość, likwiduje wysypki.
- Mennica- stosowany przeciw przetłuszczaniu się i nadmiarowi wydzieliny łojowej.
- Pietruszka- ma właściwości wybielające.
- Banan- leczy skórę tłustą i trądzikową.
- Mniszek lekarski- przeciw plamom starczym.
- rozmaryn- wygładza zmarszczki i działa odmładzająco. Najlepszy środek przeciwzapalny i regenerujący: zatrzymuje procesy starzenia, zapobiega przedwczesnemu pojawianiu się zmarszczek, leczy trądzik i wypryski.
- Jarzębina- ma wysoce skuteczne działanie oczyszczające: likwiduje zaskórniki.
- tymianek- niezbędny do nawilżenia suchej skóry.
- Seria- stosowany w leczeniu alergii i różnych wysypek na twarzy.
- Szałwia- działa liftingująco, sprawia, że skóra staje się promienna i młodzieńcza.
- Skrzyp polny- Polecany do pielęgnacji skóry tłustej.
Wszystkie te dobroczynne zioła dla skóry twarzy to tylko wierzchołek góry lodowej na ogromnym morzu. Tak naprawdę jest ich znacznie więcej (w medycynie istnieje ponad 2000 nazw roślin leczniczych), ale w kosmetyce domowej te 20 wystarczą.
Jeśli masz w domu pudełko z cudowną kolekcją jednego z tych ziół, koniecznie wykorzystaj ten fakt, aby uporządkować swoją skórę, z którą nieustannie pojawiają się pewne problemy.
Jeśli urosły tak bardzo, że już ingerują w życie, wybierz dla nich konkretną roślinę leczniczą: są ku temu pewne przesłanki.
Maseczki, które możesz wykonać w domu, pomogą przedłużyć młodość skóry twarzy, wyglądać świeżo i zadbanie.
Jak zrobić i stosować domowe peelingi do twarzy:
Wskazania do stosowania roślin leczniczych
Bardzo często pojawia się pytanie, jakie zioła do twarzy zastosować na konkretny problem. Aby ułatwić poszukiwanie odpowiednich surowców, w ziołolecznictwie istnieją specjalne wskazania do domowego leczenia skóry ziołami. Wykorzystaj je, aby celowo, a nie przypadkowo, zaopatrzyć się w potrzebne zioła.
- Zioła, nieśmiertelnik, ziele dziurawca, nagietek, lawenda, podbiał, babka lancetowata, rumianek, sznurek.
- Zioła dla skóry tłustej: aloes, lepiężnik, brzoza, dąb, pokrzywa, lipa, korzeń łopianu, mięta, babka, skrzyp polny.
- Zioła na suchą skórę: oregano, nagietek, tymianek.
- Zioła przeciwzmarszczkowe: podbiał, rozmaryn, rumianek, szałwia.
- Zioła o działaniu oczyszczającym: jarzębina, pokrzywa.
- Zioła na plamy starcze: mniszek lekarski, pietruszka.
Jak widać z tej listy wskazań, zioła na trądzik twarzy są jedną z najliczniejszych grup i nie jest to zaskakujące. Rośliny lecznicze zawierają wystarczającą ilość kwasów organicznych, fitoncydów i garbników, które mają właściwości przeciwzapalne. Dezynfekują zmienioną chorobowo skórę, łagodzą podrażnienia i lokalizują, a następnie eliminują obszary stanu zapalnego. Dlatego osobom z problematyczną skórą zaleca się obowiązkowe stosowanie ziół. W okresie dojrzewania, przy braku alergii, preparaty lecznicze można stosować także w leczeniu trądziku młodzieńczego. Maksymalne korzyści z ziół można osiągnąć, jeśli wszystko zostanie wykonane prawidłowo.
Zasady stosowania ziół
Aby zioła dla skóry spełniły powierzone im zadanie, należy umieć prawidłowo przygotować z nich leczniczy wywar (napar) i prawidłowo zastosować go w domu. Nie ma co myśleć, że rośliny lecznicze są całkowicie bezpieczne i nie mogą wyrządzić szkody. Ci, którzy znają podstawy zielarstwa, wiedzą, że czasami powodują one najstraszniejsze reakcje alergiczne, nawet stosowane zewnętrznie. Dlatego najpierw trzeba zapoznać się z podstawami domowej kosmetologii z użyciem ziół, a potem zastosować to wszystko w praktyce.
- Najprostszym rozwiązaniem każdego problemu skórnego jest zakup w najbliższej aptece zioła odpowiadającego wskazaniom (w postaci suchego zbioru), zapoznanie się z instrukcją, zaparzenie i wykorzystanie powstałego wywaru zgodnie z jego przeznaczeniem. Do każdej maseczki na twarz można dodawać lecznicze napary i wywary ziołowe na skórę.
- Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest samodzielne zbieranie surowców leczniczych w lesie, na polu, w domku letniskowym - w dowolnym miejscu, które jest w odpowiedniej odległości od miasta, zakładów i fabryk, stref przemysłowych i głównych autostrad.
- Sprawdź trawę, aby sprawdzić, czy zawiera alergeny dla Twojej skóry.
- Jeśli zioła zostały zebrane samodzielnie, można je wykorzystać od razu, świeże: będzie jeszcze zdrowsze, bo nadal będą pełne różnorodnych substancji. Możesz zaopatrzyć się w nie na przyszłość i cieszyć się ich kosmetycznym efektem podczas długich, zimowych wieczorów. Zebrane rośliny lecznicze należy suszyć w wentylowanych, suchych pomieszczeniach, do których nie docierają bezpośrednie promienie słoneczne. Jednocześnie należy je stale mieszać, aby nie zestarzały się i nie spleśniały. Zajmie to dwa tygodnie – nie mniej.
- Należy ściśle przestrzegać jednej zasady dotyczącej stosowania ziół w celach kosmetycznych. Świeże surowce należy zużyć natychmiast, w ciągu 1–2 dni. Okres przydatności suszu (jeśli jest przechowywany w pudełkach lub torebkach papierowych) nie przekracza 2 lat.
- Bardzo ważną kwestią jest to, jak prawidłowo przygotować wywary ziołowe na twarz (lub napary). Najpierw musisz posiekać roślinę: posiekać świeżą trawę nożem i po prostu zmielić suchą trawę w dłoniach. Następnie powstały proszek (1-2 łyżki stołowe) zalać wrzącą wodą (szklanką) właśnie zdjętą z ognia. Najlepiej robić to wszystko w szklanych lub ceramicznych pojemnikach. Jeśli następnie zamkniesz miksturę pokrywką i pozostawisz ją na pół godziny, otrzymasz pachnący napar ziołowy, który jest bardzo korzystny dla skóry. Jeśli włożysz go do kąpieli wodnej na 20–30 minut, otrzymasz równie leczniczy wywar. Pozostaje tylko odcedzić oba produkty i dodać je do domowych maseczek kosmetycznych.
- Jednak większość produktów do twarzy nadal zawiera pokruszone liście lub kwiaty roślin.
- Ogólnie rzecz biorąc, każdą maskę na twarz wykonaną z naturalnych produktów, którą zwykle robisz w domu, można przygotować z ziół. Aby to zrobić, wystarczy zastąpić płyn w ich składzie (wodę, sok, mleko) wywarami i naparami z roślin leczniczych w takich samych ilościach, jak wskazano w przepisach.
- Ziołowe maseczki do twarzy polecane są dla skóry problematycznej – co drugi dzień, dla skóry tłustej – dwa razy w tygodniu, dla skóry suchej – raz na 7 dni. Jeśli wywary z ziół na skórę są stosowane jako zwykły środek profilaktyczny (przeciw przedwczesnemu pojawianiu się zmarszczek, aby zapobiec powstawaniu trądziku itp. ), To takie maski wystarczą raz na 10 dni, ponieważ są bardzo silne i skuteczne w działaniu na naskórek.
- Skórę można leczyć nie tylko maseczkami ziołowymi. Innym sposobem wykorzystania w tym celu roślin leczniczych jest codzienne mycie. Ten sam przygotowany napar lub wywar wlewamy do miski z przefiltrowaną ciepłą wodą (1 szklanka surowca na 500 ml wody): wystarczy przemyć twarz powstałym roztworem dwa razy dziennie.
- Jeśli nie masz czasu na takie zabiegi, możesz przecierać twarz kilka razy dziennie wacikiem nasączonym przygotowanym wywarem ziołowym.
Istnieje wiele sposobów stosowania ziół korzystnych dla skóry. Najważniejsze jest, aby móc wybrać odpowiednią roślinę leczniczą, aby rozwiązać swój problem i prawidłowo ją zastosować. W medycynie ludowej i kosmetologii domowej można znaleźć wiele przepisów na wszelkiego rodzaju maseczki i toniki ziołowe. Celem każdego z nich jest przedłużenie młodości i piękna skóry twarzy.
Przepisy na ziołowe maseczki do twarzy
Pomimo różnorodności i mnóstwa różnorodnych przepisów, nie można dać się ponieść ziołom. Można zacząć od kuracji maseczkami, potem zmienić roślinę i zacząć nacierać kostkami, a potem codziennie stosować tonik, ale znowu z innego zioła. Wszystko powinno być z umiarem.
Mniszek lekarski przeciwko plamom starczym
Liście mniszka lekarskiego zmiel (3 łyżki), dodaj zimną przefiltrowaną (lub przegotowaną lub mineralną) wodę (2 łyżeczki), roztopiony miód do stanu płynnego (2 łyżki).
Piołun na wysypki
Przygotuj wywar z piołunu, rozcieńcz go (2 łyżki) jeszcze nie wystudzoną, gęstą owsianką, ugotowaną na świeżym, pełnotłustym mleku (weź taką samą ilość jak wywar z piołunu), dodaj posiekaną skórkę z cytryny (2 łyżeczki).
Aloes na trądzik
Liście aloesu przechowuj w lodówce 1–2 tygodnie, wyciśnij z nich sok (łyżka stołowa), wymieszaj z naturalnymi płatkami owsianymi rozdrobnionymi na mąkę (2 łyżki).
Rumianek dla skóry suchej
Kwiaty rumianku zmiel (2 łyżki), wymieszaj ze świeżym, naturalnym, najlepiej pełnotłustym kefirem (w tej samej ilości), dodaj surowe jajko.
Krwawnik poprawiający cerę
Zmiel świeże kwiaty krwawnika i liście szczawiu (po 1 łyżce), dodaj do nich rozdrobnione na mąkę płatki owsiane (1 łyżka), surowe żółtko (można użyć całego jajka).
Zioła do twarzy: korzystne właściwości roślin leczniczych dla skóry
Wiele osób ma tendencję do rozwiązywania problemów skórnych, takich jak egzema, trądzik czy łuszczyca, za pomocą różnych kosmetyków i zapomina, jak ważne jest utrzymanie zdrowia organizmu od środka.
Herbaty ziołowe mogą dotrzeć do źródła problemu. Pomogą usunąć toksyny, co z pewnością wpłynie korzystnie na kondycję Twojej skóry. Biologicznie aktywne składniki roślinne wspomogą pracę wątroby, pomogą w detoksykacji krwi i limfy i będą przyjemnym dodatkiem do Twojej diety.
Korzeń łopianu (Arctium lappa) jest znanym w świecie naukowym uzdrowicielem, wpływającym pozytywnie na wątrobę, nerki, pęcherzyk żółciowy i układ limfatyczny, oczyszczając każdą komórkę organizmu.
Pierwszą oznaką „przeciążenia" organizmu toksynami jest pogorszenie wyglądu skóry. Nasz organizm poprzez pot stara się usunąć toksyny, zatruwając w ten sposób naskórek. Naturopata Charol Tilgner zaleca picie herbaty z korzenia łopianu w celu zwalczania trądziku, łuszczycy, egzemy i czyraków.
Z nagietkami
Nagietek lub nagietek to kolejna doskonała baza do herbaty ziołowej, która korzystnie wpłynie na Twoją skórę. Roślina ma właściwości gojące rany, korzystnie wpływa na układ limfatyczny i wspomaga trawienie.
Zastój w przewodzie pokarmowym jest zjawiskiem powszechnym, prowadzącym do przeciążenia wątroby i wysypek skórnych spowodowanych zaleganiem w organizmie.
Według The Herbal Pocket Guide herbata z nagietka jest bogata w karotenoidy i inne przeciwutleniacze, które wyjaśniają właściwości przeciwzapalne napoju.
Z pokrzywami
Zielarka Susan Weed uważa pokrzywę za cenne zioło do pielęgnacji włosów, twarzy i skóry głowy. Liście pokrzywy działają przeciwzapalnie na przewód pokarmowy i są bogate w witaminy i minerały, w tym witaminę K, selen, cynk, chrom i bor. Regularne spożywanie naparu z pokrzywy oczyszcza krew, a co za tym idzie i skórę.
Użądla tylko świeża pokrzywa. Suszone liście przeznaczone do zaparzania herbatek ziołowych na pewno Cię nie „ugryzą", ale nadadzą Twojej skórze blasku, gładkości i nieskazitelnego wyglądu.
Korzyści z ziół dla skóry
Zioła mają wyjątkowy wpływ na skórę.Mają działanie przeciwzapalne, gojące rany, odżywcze i tonizujące.Rośliny to prawdziwy magazyn składników odżywczych. Ich skład chemiczny zawiera wszystkie składniki niezbędne w pielęgnacji skóry, takie jak:
Wyciągać wnioski
Jeśli czytasz te słowa, możemy stwierdzić, że nadal szukasz sposobu na odmłodzenie twarzy i pozbycie się zmarszczek, których widok w lustrze napawa Cię niepokojem.
Przeprowadziliśmy dochodzenie, przestudiowaliśmy szereg materiałów i, co najważniejsze, przetestowaliśmy większość metod i środków przeciw zmarszczkom, począwszy od metod tradycyjnych po procedury oferowane przez lekarzy. Werdykt jest następujący:
Jeśli wszystkie środki zaradcze pomogły, był to tylko niewielki, tymczasowy rezultat. Gdy tylko zabiegi zostały przerwane, po kilku dniach wszystko wróciło.
Istnieją pewne przeciwwskazania do stosowania ziół jako środka przeciwstarzeniowego. Są to nowotwory złośliwe i indywidualna nietolerancja. W przypadku ran i świeżych blizn na skórze zioła można stosować wyłącznie po konsultacji ze specjalistą.
Zioła na zmarszczki mimiczne korzystnie wpływają, jeśli produkty na ich bazie stosowane są regularnie i przez długi czas. Zaleca się również okresową zmianę produktów i rodzajów zabiegów kosmetycznych.