Fototermoliza nieablacyjna: bezpieczna technika odmładzania

nieablacyjna resurfacing laserem

Dziś różne gałęzie medycyny, w szczególności kosmetologia, wykorzystują różne zaawansowane techniki odmładzania, które w bardzo krótkim czasie pozwalają uzyskać bardzo dobry efekt. W szczególności są to techniki laserowe, które można stosować z uszkodzeniem powierzchniowej warstwy skóry i bez niej. Termoliza nieablacyjna pomoże przywrócić skórze młodość.

Ułamkowe odmładzanie skóry twarzy i ciała to technologia laserowa wynaleziona i opatentowana w Stanach Zjednoczonych w 2004 roku, która otrzymała pozytywne recenzje na całym świecie, aby skutecznie eliminować i leczyć różne objawy starzenia się skóry i nie tylko. Dziś według statystyk jest to najbardziej znany i poszukiwany zabieg laserowy na rynku medycyny estetycznej.

Po takich zabiegach odmładzania regeneracja i odbudowa tkanek odbywa się jednocześnie na trzech poziomach: na powierzchni skóry, w środkowej i głębokiej warstwie tkanek skóry właściwej pomiędzy kanałami termicznymi koagulacji.

Fototermoliza nieablacyjna – współczesny postęp w kosmetologii

Zabieg ten jest bezpieczną i niechirurgiczną metodą odmładzania skóry, której działanie ma na celu stymulację i korektę struktury komórek skóry bez szkodliwych zmian dla organizmu człowieka. Fototermoliza nieablacyjna umożliwia dziś:

  • Usuń zmarszczki mimiczne bez śladu;
  • Zmniejsz rozszerzanie się porów;
  • Całkowicie odmładza koloryt skóry.

Ponadto technika ta jest bardzo skuteczna w usuwaniu przebarwień skóry, rozstępów oraz powstałych z upływem czasu blizn. Stosując tę metodę można w łatwy sposób pozbyć się głębszych i starszych blizn.

Do przeprowadzenia tej procedury używana jest specjalna wiązka laserowa, która podczas pracy jest nadal podzielona na małe mikrowiązki. Dzięki temu podczas zabiegu odmładzania głębokość i stopień oddziaływania aparatu jest w pełni kontrolowana bez uszkadzania górnej warstwy naskórka. Ogólnie działanie tej wiązki można porównać do peelingu lub specjalnego zabiegu resurfacingu, ale w przeciwieństwie do nich ma bardziej skuteczny efekt odmładzania skóry. Oznacza to, że podczas obróbki obszaru skóry na jego powierzchni pozostają pewne mikrooparzenia, które są naturalnie odrzucane podczas dalszej obróbki. Ponadto w uszkodzonych obszarach zaczyna szybko wytwarzać się kolagen, co przyczynia się do powstawania nowych, młodych, zdrowych komórek.

Po przeprowadzeniu szeregu podobnych procedur, wynik zostanie natychmiast zauważony. Skóra pacjenta staje się bardziej wyrównana, ma zdrowy koloryt i blask. Jednym słowem, nieablacyjna metoda fototermolizy jest najlepsza w dzisiejszym odmładzaniu skóry i to za bardzo rozsądną cenę, na którą każdy może sobie pozwolić.